projektu

„Děkujeme za každou pomocnou ruku! Rádi bychom sloužili jako prostředník, který propojuje ty z vás, kteří se ocitli v nouzi s těmi, jenž mají potřebné kapacity a jsou ochotni s problémem pomoci.“

Iniciativa #vietnamcipomáhají je společný projekt Czech Viet s.r.o. a známých vietnamských influencerů Hai Anh, David Duc a Sangu, který vznikl v reakci na vlnu solidární pomoci vietnamských komunit žijících v České republice v rámci situace kolem Covid 19. Jak jste již jistě zaznamenali v médiích, v návaznosti na tuto těžkou dobu se po celé zemi objevily stovky forem pomoci ze stran Vietnamců, kteří skrze šití roušek anebo finanční pomoci snaží dát veřejnosti najevo, že také chtějí přiložit ruku k dílu.

Našim hlavním cílem je proto vybudovat veřejný informační kanál, který by v této těžké době propojoval dobrovolnickou pomoc mezi vietnamskou komunitou a českou společností, a to skrze našich webových stránek anebo sociálních sítí.

Velkou sílu i motivaci nám dodávají četné pozitivní ohlasy ze strany českých občanů, kteří vietnamské komunitě dennodenně vyjadřují podporu a vděčnost. Jsme proto rádi, že se do tohoto projektu mnoho z nich také zapojilo a pomáhá skrze naši platformu. Pojďte do toho s námi!

Společně to zvládneme!

Poděkování patří tvůrci webu, dobrovolníkům a firmě czech viet s.r.o.

Dobrovolníci a redaktoři

Nhung Anh

Nhung Anh

Co mě motivovalo k zapojení se k této iniciativě? Zřejmě jsem se nechala strhnout lavinou solidarity mezi lidmi a jelikož jsou mi Vietnamci nejbližší, s radostí jsem přiložila ruku k dílu. Jsem nadšená, že kromě druhé generace ukazují i naši rodiče vztah k české společnosti a že jim na ni záleží. Kdo ví, možná je to začátek velmi krásného přátelství.

Toni Nguyen

Toni Nguyen

Zapojil jsem se do tohoto projektu, abych mohl všem ukázat solidaritu vietnamských občanů. Chci pomoci s lepší integraci cizinců v ČR.

Martin Hoang

Martin Hoang

Vietnamskou komunitu podporuji již několik let. Do projektu #Vietnamcipomahaji jsem se zapojil s cílem inspirovat a motivovat lidi k pomoci a společně pomohli překonat současnou krizovou situaci.

Linhee Nguyen

Linhee Nguyen

Jsem ráda, že můžu být součástí smysluplného projektu, jako je #Vietnamcipomáhají a spolupracovat po boku lidí, kterým není lhostejno, co se kolem děje. Ve chvílích nejistoty, mě opravdu dojímá obrovská solidarita a soucit ze strany vietnamské komunity a věřím, že tento projekt je jeden ze součástí spojovacího článku mezi vietnamskou a českou společností v České republice.

Renata Chlastáková

Renata Chlastáková

Z mého pohledu se jedná o opravdu krásný projekt, který nám ukazuje, jak důležité je se v těchto chvílích k sobě chovat solidárně a s úctou. Podpora tohoto projektu pro mne především znamená vyjádření díku vietnamské komunitě, která se dokázala v tak neuvěřitelně krátkém čase semknout a pomáhat. Zároveň bych si přála, aby tato iniciativa symbolizovala jakési uvědomění, posílení vztahů a další otevírání spolupráce napříč naší společností. Věřím, že to zvládneme!

Pavel Mizera

Pavel Mizera

V pátek jsem přemýšlel, jak bych mohl pomoci v současné situaci. Šít roušky neumím, ale baví mě weby a programování. V sobotu mě oslovil Michal s tím, že chtějí rychle vytvořit web pro podporu vietnamské komunity, která pomáhá institucím, příslušníkům IZS i jednotlivcům. Líbilo se mi, jak rychle se dokázali zorganizovat, takže jsem neváhal ani minutu.

Pokud někde objevíte chybu, napište mi. 🙂

pavelmizera.cz

Ambasadoři projektu

David Duc

David Duc

Za mě je to projekt, který má smysl. Věřím, že jedině společnými silami dokážeme situaci co nejrychleji zvrátit.

czechviet.org

Hai Anh

Hai Anh

Zakladatelka nejznámějšího online kurzu češtiny pro vietnamce HTS.

Tran Van Sang

Tran Van Sang

Největší integrační blog pro vietnamce

„Když vypukla epidemie, přemýšleli jsme, jak bychom mohli pomoci. Po několika hodinách mě napadlo, že většina lidí z komunity má pořád otevřené své podniky, ať jde o večerky nebo bistra. Rozhodli jsme se vyzvat lidi, aby si umístili srdíčko do výlohy, pokud se chtějí zapojit a jakkoli pomoci IZS. Většina lidí z komunity jsou nadšenci, co chtějí pomáhat. Byla to nakonec především iniciativa z jejich z strany.”

Sangu.eu

Nguyen Tung

Nguyen Tung

Když jsme si ve firmě s kolegou řekli že by bylo dobré aktivovat naší komunitu, na papír nakreslil srdíčko, další naši přátelé ihned přidali ruku k dílu a vznikl tento informační web. Cílem webu je pomoci se orientovat a šířit solidaritu mezi Čechy i Vietnamcemi.

Společně to dáme.

Nejnovější informace z našeho Facebooku.

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Error: Unsupported get request. Object with ID 'posts' does not exist, cannot be loaded due to missing permissions, or does not support this operation. Please read the Graph API documentation at https://developers.facebook.com/docs/graph-api
Type: GraphMethodException

#vietnamcipomáhají